škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Udělej první krok s vírou. Nemusíš vidět celé schodiště, jen udělej první krok. (Martin Luther King Jr.)

Cesta k hudbě

Hudba v různých podobách nám pomáhá propojovat se s druhými lidmi, sdílet společnou radost, kterou nám přináší. Často nám pomáhá překonávat i různé obtíže a stává se pro nás lékem. Hudbou můžeme vyjádřit i to, co slovy nedokážeme.
V rámci projektových dnů ve školní družině, jsme oslovili hudebníka Roberta Šmída, který nám přiblížil svou cestu k hudbě. Od prvních pokusů hry na hřeben až po cestu na konzervatoř. Stal se nejen hudebníkem a učitelem, ale i členem mnoha hudebních souborů. Jeho doménou jsou dechové nástroje. V rámci našeho povídání nám osobně předvedl nejen hru na některé z nich, ale zahrál také na klavír.
Žáci byli nadšeni a ti, kteří na něco již hrají, měli touhu se také předvést. Domluvili jsme si tedy termín v následujícím týdnu a uspořádali si malý družinový koncert pro klavír a flétnu.

Druzina koncert 2021