škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Družina v botance

V úterý 15. června jsme se s družinou vydali na dlouho očekávaný výlet. Každoročně navštívíme Botanickou zahradu v Táboře, kde je krásný prostor nejen pro vzdělávání v oblasti botaniky, ale jsou zde i nádherné koutky pro relaxaci. Oproti minulým rokům je jich zde mnohem více. Nová je i voliéra s pávy. Právě u nich jsme si dali svačinku a vyplatilo se. Páv se nám po chvilce ukázal v celé své kráse.
V parku byla v květnu tohoto roku nově vysazena moruše, která připomíná založení zemědělské školy a botanické zahrady v roce 1866. Byla nazvána stromem naděje, tradice a budoucnosti.
Na závěr nemohla chybět hra na schovávanou, která má v této pohádkové zahradě neobvyklé kouzlo. Den byl jako malovaný, počasí nám přálo a rádi jsme využili i příjemné osvěžení před zemědělkou.

Botanka druzina 2021