škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Brambora v hlavní roli

Ve středu 23. září proběhla v každém oddělení ŠD akce Bramboriáda. První a druhá třída vyhlásily soutěž o nejzajímavější tvar brambory. A bylo na co se dívat! Některé byly opravdu obří a připomínaly Otesánka, jiné zase byly jako korálky, ale nejčastěji tvar připomínal srdíčko. První cenu si odnesl bramborový vlasatý panáček, který měl nejen krásně vykulené oči, ale i vlasy stejné jako její majitel. Děti si také vytvořily obrázky z otisků brambor a zajímavé bylo i sázení brambor (dětí) na pomyslné pole.
Třetí a čtvrtá třída pojaly bramboriádu ryze sportovně. Děti koulely bramboru do cíle, házely ji do koše nebo ji nosily na hlavě. Na závěr jsme se přesunuli do kuchyňky a upekli výborný bramborák. Teď už víme, že brambora je nejen chutná potravina, ale dá se využít i jako výtvarný materiál nebo zajímavé sportovní náčiní.
 

Bramboriada 2020