škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Hnětýnky v družině

Už se stalo tradicí, že každoročně ve školní družině zdobíme v době posvícení hnětýnky. Tento milý a hlavně chutný posvícenský zvyk jsme letos stihli den před uzavřením základních škol. Nejprve jsme si povídali o této tradici, která neodmyslitelně patří k jihočeskému venkovu. Díky šikovným maminkám, které podle starého receptu napekly sladké pečivo, zbyla na nás jen ta nejhezčí práce a tou bylo zdobení. Přinesli jsme si lentilky, posypky, čokoládu, gumové bonbony, rozinky, oříšky a pustili se do kreativní práce. Všichni jsme se těšili na první ochutnání a každý si své zbylé výtvory odnesl domů, aby potěšil rodiče, prarodiče, sourozence a kamarády.
Za celé naše oddělení chci poděkovat dětem za krásné nápady a maminkám a babičkám za to, že si našli chvilku, kterou s láskou věnovali pečení pro naše šikovné žáčky.
 

Hnetynky 2020