škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Vinuté perle a malí umělci

V únoru naši družinu navštívila paní H. Junová. Má krásného koníčka. Vyrábí vinuté perle.  Každoročně nám některé věnuje na vánoční andělíčky a jiné ozdoby, a tak jsme ji poprosili, aby nám samotnou výrobu ukázala. A jednoduché to opravdu není! Proběhly ukázky různobarevných korálků, do kterých paní Junová vpíjela kytičky, bublinky aj. My už byli nedočkaví, kdy si sami budeme moci vzít sklo a přetvořit hona jedinečný korálek. Všichni, kterým nechyběla odvaha, si mohli umělecké dílo zkusit. Povedly se všem a radost byla veliká! Moc paní Junové děkujeme, že si na nás udělala čas a ukázala dětem, jak ze zdánlivě obyčejného skla, může vzniknout nádherný šperk.

Vinute perle 2020