škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Halloween ve školní družině

Ve středu 23. října se celá družina proměnila v malé čarodějnice, duchy, kostlivce, pavouky, strašidýlka, superhrdiny a jiné bytosti, které patří na halloweenskou party.

Prvňáčci si vyráběli krásné dýňové masky. Ve dvě hodiny se přesunuli do kulturního domu a tam to rozjeli! Nechyběl tanec, soutěže ani promenáda masek. Na závěr se posilnili strašidelnými dobrotami, za jejichž přípravu maminkám moc děkujeme.

Druháci a třeťáci poletovali po Přátelské zahradě, kde mohli provětrat své krásné kostýmy. Let na koštěti byl sice změněn a místo koštěte dostala strašidla do ruky volant. Čekala je hra zvaná Formule. Vůbec jim modernizace dopravního prostředku nevadila a mnozí zvládli i zvuk motoru, řadit a ještě na konci závodu přezout gumy. Koho jízda vyčerpala, mohl si opéct buřtíky.

Čtvrťáci si nejprve vyráběli zombie lucernu a také dýni z vlny. Navodili si tak správnou atmosféru. Pak si zařádili na  halloweenské diskotéce, kde nesměly chybět soutěže, dobroty a hlavně oblíbená židličkovaná.

Akce se nám povedla. Odměnou všem byly spokojené děti a jejich veselé a usměvavé tváře

Druzina1 Helloween 2019Druzina2 Helloween 2019