Zjistil jsem, že většina lidí se dostane kupředu v době, kdy ostatní mrhají svým časem. (Henry Ford)

Vidím, nevidím

Při prohlížení časopisu Mateřídouška nás s prvňáky zaujala soutěž s názvem "Vidím, nevidím". Jedná se o výtvarnou soutěž, kterou vyhlásilo Národní divadlo při příležitosti uvedení divadelní hry se stejným názvem. Je to příběh nevidomé holčičky. Děti měly za úkol nakreslit jakýkoli obrázek a poté nakreslit totožný, ovšem se zavázanýma očima. Některé děti překvapilo, jak je to obtížné, a došlo i na vztekání. Ale nikdo to nevzdal a zkoušelo se znovu a znovu. Nakreslené obrázky jsme společně s dětmi donesli na poštu a poslali do Prahy. Děti zaujalo, jaké je vnímat svět okolo sebe bez pomoci očí. Zkoušeli jsme, jaké je se orientovat ve známém prostředí. Vždy si jeden zavázal oči a za pomoci kamaráda procházeli školu. Se zavázanýma očima jsme vyrazili i ven na farskou zahradu. Děti hrály některé běžné hry, koulovaly se a bobovaly. Společně jsme si povídali o životě s handicapem a děti si uvědomily, že je třeba si pomáhat!

seenotsee