Když mi bylo pět, máma mi říkala, že klíčem ke spokojenému životu je být šťastný. Ve škole se mě pak ptali, co chci v životě dělat. Když jsem odpověděl, že být šťastný, tvrdili mi, že jsem nepochopil zadání. Opáčil jsem, že oni nepochopili život. (John Lennon)

Techmánie

V úterý 25.10.2011 jsme jeli na výlet do Techmanie v Plzni. Cesta tam trvala tři hodiny. Pan řidič byl tak hodný, že nám zastavil na pumpě, kde jsme si mohli koupit nějaké jídlo.

Konečně autobus zastavil před plzeňskou Techmanií. Třetí a čtvrtá třída už na nás čekala. Batohy a bundy jsme zamkli v šatně. 2.-5. třída se rozeběhla po Techmanii a zkoumala všechny věci. Snad všechny zaujal vlak, parní lokomotiva. Zde se nacházely i velké klávesy, do kterých se bilo čyřmi tyčkami, malování na speciélní tabuli, velký nafukovací stan černé barvy s plátnem uvnitř, na kterém jsme viděli snad všechny návštěvníky Techmanie nebo sluchátka s mikrofonem připevněným na stole. Každý si odvezl spoustu zážitků a fotografií a vzpomínku na tyč, která se točila stejně jako moje hlava celý zbytek dne.

Lucie Dražilová

facebook_roulette