Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Příroda kolem nás

Tak se jmenoval soutěžní program, se kterým přijeli pracovníci Ochrany fauny ČR ve Voticích. Přivezli soutěžní otázky a materiál, my poskytli rozhodčí z řad deváťáků a p. uč. Veselého a hurá do toho!
Jak se jmenují luční a polní květiny, ještě nebylo tak těžké, pojmenovat houby byla zábava. Horší to bylo s určováním ptáků, či dokonce jejich vajíček, potili jsme se u určování obojživelníků a hmyzu a netušili jsme, jak nás potrápí poznat savce a určit, čím se živí. Nejvíc nám daly zabrat topografické značky a symboly. Kdo nechodí na výlety s mapou, nezná!

Vděčni jsme byli za každou drobnou nápovědu rozhodčích, ale rozhodně jsme nešvindlovali.
Svoje mozkové závity jsme bičovali k maximu a soutěživého ducha si podrželi až do konce.
Dobrou náladu a elán nám nezkazilo ani chladné a zamračené počasí.

A jak jsme dopadli?

Kat. A (1. – 3. tř.)