škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Vysvědčení se blíží

Jak se říká, vše v životě je jednou poprvé. Není tomu tak dávno, co jste se se svými dětmi radovali z prvního školního dne a zanedlouho se budete společně těšit z prvního vysvědčení. Odměnou dětem budou pololetní prázdniny a zaslouženě si užijí prodloužený víkend. Konečně se naši prvňáčci dočkají celkového hodnocení za zvládnuté čtení, psaní, počítání, zpívání a za spoustu další práce a zvládnutých úkolů. Každý žák potřebuje jiný čas na to, aby se adaptoval na školní prostředí. Jak už to bývá, někomu trvalo déle zvyknout si na povinnosti a domácí přípravu, někteří to zvládli bezproblémově a rychle. Nově jsme u nás ve třídě zavedli služby, v rámci kterých plní děti své třídnické povinnosti, ke kterým patří například mazání tabule, rozdávání sešitů a dohlížení na pořádek ve třídě.
Celkově mohu zhodnotit, že v 1. B se sešly děti šikovné, a proto o jedničky na vysvědčení nebude nouze. Všichni prvňáčci si zaslouží postoupit do další etapy školního roku. Ještě je ale před námi kus práce, kterou musíme zvládnout. Pojďme se tedy do ní s chutí pustit.

znamky 2023