Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. (John Stuart Mill)

Máme zelenou!

dpd_logo

Blahopřeji a děkuji všem, kteří se do těchto chvil podíleli na projektu Dejte přednost dětem. Naše úsilí přineslo kýžené ovoce. Škola uspěla v grantovém řízení a náš projekt byl podpořen v grantovém programu Na zelenou. Pro nás to znamená, že škola získala 45 tisíc korun na pořízení dopravní studie, jež připraví řešení dopravní situace v obci na kritických místech, kde se kříží cesty pěších, cyklistů a motoristů, ale také dalších 30 tisíc korun, které pomohou zpříjemnit život lidem, kteří kolmo navštěvují naši školu a obecní knihovnu.

U stěny školy v místech, kde sídlí právě knihovna, by měla vyrůst krytá kolárna, která ochrání naše miláčky před nepřízní počasí a zároveň nám umožní je pěkně a bezpečně zaparkovat ve chvíli, kdy bažíme po vědění nebo hledáme pěknou knihu. Naším snem je kryté stání, které bude opakovat architektonický prvek zastřešených schodišť u vstupů do mateřské školy a ještě podtrhne krásu moderní budovy druhého stupně naší školy. Věříme, že zastupitelstvo obce ocení snahu a výsledky práce školy a občanské iniciativy a přidá prostředky, které umožní vyhnout se přílišným kompromisům.

Ve čtvrtek 15. dubna se zúčastníme semináře pro koordinátory a konzultanty projektů v prostorách ministerstva školství, které tento projekt podporuje. Setkáme se s konzultanty, kteří už podobné projekty dotáhli do úspěšného konce. O své poznatky se s Vámi podělíme na další veřejné schůzce pracovní skupiny, jejíž termín konání zatím plánujeme. Ještě jednou děkujeme a všechny, kteří nám pomáhají a fandí, prosíme, vydržte. Jsme zatím jen v polovině naší cesty.

dpd_work