Udělej první krok s vírou. Nemusíš vidět celé schodiště, jen udělej první krok. (Martin Luther King Jr.)

POMOC PŘINÁŠÍ RADOST

Již podruhé se naše škola zapojila do dobročinné akce na podporu Fondu Sidus, organizace pomáhající těžce nemocným dětem.

V letošním roce jsme se organizace ujali my, žáci 7. třídy. Nejprve jsme seznámili všechny třídy s projektem a s tím, jak mohou pomoci. Všem jsme ukázali sady samolepek, které si mohli koupit za 25 Kč. Následně se doslova strhla nákupní horečka. Do naší třídy přicházeli kupovat samolepky žáci z I. i II. stupně a my jsme během čtyř dní vyprodali všechny sady. Vybrané peníze v celkové výši 2000 Kč putovaly do pražské a olomoucké nemocnice a byly použity na zakoupení přístrojů pro léčbu nemocných dětí.

V průběhu projektu se ukázalo, kdo skutečně pomáhat chce a kdo o pomoci jen mluví. Všichni jsme si uvědomili, že i malá pomoc přináší velkou radost.

Děkujeme nejen žákům, ale i učitelům, kteří se  zúčastnili projektu na podporu Fondu Sidus. Nebylo to marné!!!

Sidus certifikát