Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. (Kryštof Kolumbus)

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ PŘED KULTURNÍM DOMEM

Děti z prvního stupně se dnes opět neučily jen v lavicích. První hodinu čekaly s napětím, kdy už je paní učitelka z 1. třídy prozvoní, aby mohly vyrazit na kolech před kulturák.
Čekali tam dva policisté. Seznámili žáky nejen se značkami, ale i s dopravními předpisy. Rozdělili je do dvou skupin. Jedna tvořila cyklisty, druhá chodce. Po chvíli si role vyměnili. V závěru jezdili všichni. Za dopravní přestupky platily děti dřepy. Za opakované nedodržování pravidel museli cyklisté opustit hřiště. Mezi nejlepšími devíti pochválili policisté za vzorné dodržování pravidel Lucku Dražilovou a Verču Vlčkovou.
Poprvé si na naší škole mohli vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti i žáci 1.–3. třídy. Čtvrťáci a páťáci jezdí každoročně na dopravní hřiště do Tábora.

Dopravní hřiště v Chotovinách