Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek. (Theodore Roosevelt)

Druhý výlet turistického kroužku

17. listopadu se konal druhý výlet turistického kroužku. Hned ráno nás čekalo malé zklamání, když se na nádraží sešli pouze 4 malí turisté. Úsměv na rtech se ale opět objevil s přijíždějícím vlakem - byl totiž patrový. A dobrou náladu jsme si už ničím nenechali pokazit. Ve Veselí nad Lužnicí jsme se z nádraží vydali pěšky k cíli naší cesty k Veselským pískovnám. Pečlivě jsme četli cedule podél naučné stezky, a dozvěděli jsme se tak zajímavé informace. Pátrali jsme po vzácné masožravé rostlině, vyhlíželi dudka i ledňáčka a probělhi se po významné písečné duně. Trochu jsme se zapotili, když jsme dorazili k vyznačenému ohništi. Kdo se chtěl najíst, musel přiložit ruce k dílu. Děti nasbíraly a nachystaly dříví na oheň a také musely najít suroviny na svačinu, které se vysypaly z batohu po okolí. Stálo to ale za to! Gulášovka z kotlíku chutnala všem. Cestou na vlak jsme si ještě užili krásnou přírodu. Unavené nohy jsme natáhli na kolotoči na dětském hřišti. A ve vlaku jsme už začali plánovat další společný výlet.

hikersduna