škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Čarodějný týden v mateřské škole

V týdnu od 29. dubna nás v mateřské škole provázely čarodějné hrátky, při kterých mohly děti uplatnit svou tvořivost a fantazii. Děti se převlékly do čarodějných kostýmů, seznámily se s tradicí pálení čarodějnic, vyrobily si kouzelnickou hůlku, uvařily kouzelný lektvar, který jim dopomohl k proměně v pravou čarodějnici či čaroděje. Vše pak zakončily tancem s koštětem. Čarodějný týden vyvrcholil pátečním divadelním představením loutkoherce Viktora Pirošuka s pohádkami Čarodějnice z kumbálu a Dva klíče.

Witches 2019