Pamatuj si, že tě nikdo nemůže donutit, aby ses cítil špatně, pokud mu k tomu nedáš souhlas. (Eleanor Roosevelt)

Kamarádi ze ZOO 2

I letos k nám do školní družiny zavítala paní lektorka za ZOO Hluboká, aby nás seznámila s několika mazlíčky z jejich zahrady.
Přivezla nám ukázat želvu, králíka divokého a korálovku. O každém z nich nám něco pověděla a my se tak dozvěděli, že želva se jmenuje Ferdík, pochutná si na trávě, okurce i jablíčku. Králík Otík je v zahradě od narození. Když mu byly dva dny, přišel o maminku, a tak byl krmený z lahve, takže i když je divoký, na lidi si zvykl a nebojí se.
No a korálovka? Té se někdo v první chvíli lekl! Je to had – škrtič a má nádherné červené zbarvení. Patří k malým škrtičům a dorůstá délky 1 metru a smlsne si jednou za měsíc na myši.
Všechna zvířátka se nám moc líbila, všechna jsme si mohli vzít do ruky a díky penězům, které jsme vybrali (1200,- Kč), jsme se mohli stát na jeden rok adoptivními rodiči jak králíčka Otíka, tak i krásné korálovky.

Adopce ZOO 2016