Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil! (Karel Havlíček Borovský)

Jablkobraní

Co všechno si lze představit pod tímto slovem? Podzim je obdobím plným hojnosti a úrody. Sladké ovoce dávají mnohé ovocné stromy a keře. Nás v družině lákala dozrávající jablíčka v Přátelské zahradě. Nejprve jsme je ochutnávali k svačince, potom se proměnila na výborné křížaly vlastní výroby.
Na Přátelské zahradě jsme se sešli 16. října, abychom uspořádali soutěž o nejchutnější jablíčko. Děti si jablka přinesly z domova, koupená v obchodě jsme do soutěže nepřijali. Akce se zúčastnila všechna oddělení družiny a chuť jablek hodnotily děti navzájem. Součástí byly paní vychovatelky – ty hodnotily pokaždé.
Do finále se dostalo jedno až dvě vítězná jablka z každé družiny, ze kterých nejvíce všem chutnalo jablíčko Nikolky Králové a Jiřinky Kolací. Obě dostala stejný počet bodů a holky sladkou odměnu.
Zbylá jablka zmizela jako mávnutím kouzelného proutku a všem bylo jedno, že byla kyselá, trpká, červená nebo zelená.

Apple harvesting 2014